Dvojkou na naší kandidátce Koalice pro Šestku je projektový manažer a podnikatel Michal Pilař.
Michal strávil většinu života v Pardubicích, kde podniká v oblasti vývoje softwaru a terapeutických aplikací pro osoby s poruchami autistického spektra. Vystudoval Fakultu informatiky a managementu (UHK) a pracuje jako projektový manažer.

Pracoval v několika komisích Rady města Pardubic a dalších poradních orgánech, kde uplatňoval své zkušenosti z oblasti informatiky, podnikatelského prostředí nebo zavádění moderních přístupů a technologií. Organizoval v Pardubicích konferenci k problematice Smart Cities. Od minulého roku je místopředsedou krajského výboru pro informatiku, e-Goverment a digitalizaci v Pardubickém kraji.

Má ambici přiblížit řízení obvodu občanům – podpořit zavádění moderních přístupů a digitalizace, například komunikaci s úřadem online z pohodlí domova. Za prioritu považuje rozvoj investičních příležitostí a infrastruktury od rychlejšího internetu po opravené chodníky, kanalizaci nebo udržované parky. Rád by se zasadil o udržení absolventů v Pardubicích a podporu podnikatelského prostředí ve městě. V osobním životě se zajímá o nové technologie, vzdělávání, turistiku a rekreační hru badmintonu