Naším lídrem Koalice pro Šestku a kandidátem na starostu MO Pardubice VI. je středoškolský učitel a trenér plavání Martin Kratochvíl.

Martin je hrdým rodákem našeho města. Od dětství se věnuje sportu – jeho největšími dvěma láskami jsou plavání a lední hokej. V Pardubicích maturoval na sportovním gymnasiu, následně 5 let studoval na Univerzitě Hradec Králové český jazyk a literaturu, společenské vědy a psychologii.

Kromě své učitelské činnosti je již řadu let trenérem plavání – jeho svěřenci pravidelně úspěšně reprezentují naše město jak na MČR, tak na evropských a světových šampionátech. Současně působí jako rozhodčí ledního hokeje.

Od svých 18 let je členem KDU-ČSL. Od roku 2014 je členem komise pro sport Rady města Pardubic, čtyři roky byl členem správní rady Aquacentra Pardubice a nyní je čtvrtým rokem předsedou dozorčí rady Aquacentra Pardubice. Od roku 2018 je zastupitelem MO Pardubice VI a členem Finančního výboru MO Pardubice VI.

Ve volném čase si užívá toulky českou přírodou v létě pěšky nebo na kole v zimě na běžkách. Rád zajde také do kina či do divadla, v oblibě má především repertoár Východočeského divadla. Jako bohemista nepohrdne dobrou knihou, nejraději má českou literaturu 19. století. Kromě toho rád relaxuje u poslechu rockové hudby.