Férovost veřejných zakázek je hlavním tématem uplynulých dní. Aktuální situaci reflektujeme i v našem obvodu Pardubice VI, kde je Koalice pro Šestku (KDU-ČSL, TOP 09 a Piráti) v opozici.

Z kraje tohoto měsíce jsme byli upozorněni na jednu nesrovnalost při procesu výběru dodavatele na rekonstrukci ulice K Dubině. Ve zkratce jde o to, že zakázka byla vypsána jako “zakázka malého rozsahu” (do 6 milionů u stavebních prací). Do této hranice se nevešla žádná z obdržených nabídek a Rada městského obvodu přesto na svém dubnovém zasedání uložila příslušnému odboru uzavřít rámcovou smlouvu v hodnotě 6 825 585Kč. V reakci na toto zjištění:

☑️ Náš zastupitel a současně předseda Kontrolního výboru Michal Pilař svolal jednání výboru na 6.12, kde jedním z bodů bude právě prověření této veřejné zakázky.

☑️ Na jednání kontrolního výboru jsme pozvali pracovníky odpovědné za přípravu zakázky a nechali jsme si zaslat aktuální dokumentaci a podklady.

☑️ Požádali jsme o předběžnou konzultaci naše experty na právo a výběrová řízení.

? O výsledcích jednání KV i v tomto bodě bude předseda kontrolního výboru informovat na jednání zastupitelstva obvodu v pondělí 11.12. v sále Penzionu FAJN ve Svítkově.