Komentář: Nákladní auto levně? Na úřadu MO VI

Komentář: Nákladní auto levně? Na úřadu MO VI

V pondělí 17.prosince proběhlo první řádné zastupitelstvo našeho obvodu od voleb. Kromě toho, že si většina zastupitelů zvednutím ruky odhlasovala zvýšení vlastních odměn, dostala se znovu na přetřes i kauza zneužití majetku města ze strany starosty pro účely předvolební kampaně.

Vraťme se na chvíli více než dva měsíce zpět. Volební kampaň vrcholí a oblíbeným místem pro umístění předvolebních lákadel je třída Míru. Jednou ze stran, která v tomto prostoru rozbila svůj stan je i PPL. Jenže kromě stánků, kandidátů a papírových králíků se v prostoru pohybuje i nákladní vozidlo, běžně parkující za úřadem šestého městského obvodu. Po počáteční ztrátě paměti, kdy starosta nepoznal vozidlo, na které má výhled ze zasedací místnosti úřadu, upřesnil v komentáři pod článkem v Deníku, že se jedná o zápůjčku, údajně finančně velmi výhodnou pro obvod. Že tato odpověď přijde, čekali snad všichni, ještě než článek dočetli.

Komentář starosty pod článkem v Deníku

 

A všichni tedy asi oprávněně čekali, že se taková smlouva pozitivně projeví na příjmové straně rozpočtu městského obvodu. Vzhledem k tomu, že to na první pohled z projednávané změny letošního rozpočtu nebylo patrné, vznesla náměstkyně primátora a obvodní opoziční zastupitelka Helena Dvořáčková na starostu obvodu dotaz, kde je tato položka v projednávaném dokumentu zanesena.

Odpověď pravděpodobně překvapila nejen opoziční zastupitele. Za využití auta starosta zakoupil ze svých prostředků 10l nafty a za využití zaměstnanců úřadu pro volební kampaň, tito zaměstnanci odpracovali několik hodin navíc pro obvod zdarma. Upřímně se těším, až tu smlouvu uvidím. Jako člen kontrolního výboru o to víc.

P.S.: Usnesení, předložené náměstkyní Dvořáčkovou, které ukládalo úřadu vyčíslit náklady spojené s využitím majetku a zaměstnanců úřadu pro účely předvolební kampaně PPL neprošlo. Hlasovalo pro něj pouhých pět zastupitelů….

Více informací:

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu